Promena koju je doneo izbor nove Pokrajinske vlade (u jednom tvitu)

tvit posle 24 godine

Tvit sa jučerašnje sednice Skupštine Vojvodine, nakon izbora Pokrajinske vlade

 

Primopredajom dužnosti između dosadašnjeg i predsednika juče izabrane Pokrajinske vlade, Bojana Pajtića i Igora Mirovića, danas je zvanično označen kraj dvopartizma u kabinetu na prvom spratu Banovine.

Od 1992. i uvođenja višestranačja u Vojvodini, Mirović, funkcioner Srpske napredne stranke, postao je šesti „stanar“ tog kabineta ali i prvi koji ne pripada strankama svojih prethodnika.

U protekle 24 godine, naime, funkcija šefa vojvođanske izvršne vlasti bila je u rukama ili Socijalističke partije Srbije (osam godina i tri meseca), ili Demokratske stranke (15 godina i osam meseci).

Tokom 90-ih godina predsednici Izvršnog veća AP Vojvodine iz redova SPS bili su  Koviljko Lovre (30. jul 1992 – 26. januar 1993), Boško Perošević (26. januar 1993 – 13. maj 2000) i Damnjan Radenković (29. jun 2000 – 23. oktobar 2000; kao vd predsednika od 13. maja do 29. juna 2000).

Izvršno veće, odnosno kasnije Pokrajinsku vladu nakon 2000. vodili su isključivo predstavnici Demokratske stranke: Đorđe Đukić (23. oktobar 2000 – 30. oktobar 2004) te Bojan Pajtić (30. oktobar 2004 – 20. jun 2016).

 

Download (PDF, Unknown)

 

 

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *